Aktualności
Zgłoś firmę do Plebiscytu Filar Ziemi Raciborskiej
Zgłoś firmę do Plebiscytu Filar Ziemi Raciborskiej

Raciborska Izba Gospodarcza, Prezydent Miasta Racibórz i Starosta Raciborski zapraszają do zgłaszania kandydatur do V Międzynarodowego Plebiscytu ,,Filar Ziemi Raciborskiej”. Finałowa gala odbędzie się we wrześniu. Statuetki zostaną wręczone firmom, które szczególnie wyróżniły się działalnością w 2016 roku. 

Racibórz i Powiat Raciborski stawiają na rozwój gospodarczy i społeczny. Plebiscyt „Filar Ziemi Raciborskiej” to cykliczne wydarzenie, którego celem jest wyróżnienie przedsiębiorstw, instytucji, osób fizycznych zasłużonych dla Raciborszczyzny. W tym roku dziewiąta edycja plebiscytu odbędzie się we wrześniu.

Wydarzenie począwszy od czwartej gali ma charakter międzynarodowy. Statuetki przyznawane są w siedmiu kategoriach: duże firmy (powyżej 250 pracowników), średnie firmy (od 50 do 249 pracowników), małe firmy (od 10 do 49 pracowników), mikro firmy (od 1 do 9 pracowników), rzemiosło, społeczna oraz za współpracę transgraniczną dla podmiotu z Czech.

Statuetka, którą otrzymują laureaci, łączy trzy elementy: raciborską basztę, filar i gałązkę z liściem laurowym. Taka forma nagrody ma podkreślić, że wyróżnione firmy są ostoją raciborskiej gospodarki i życia społecznego Raciborszczyzny.

Wizerunek nagrody może być wykorzystywany przez jej laureatów podczas imprez targowych i wystawienniczych, różnych akcji promocyjnych, na papierze firmowym, folderach, katalogach i innych formach materiałów marketingowych. W ubiegłym roku „Filarem Ziemi Raciborskiej” w kategorii firma zostały: Odlewnia „RAFAMET” Sp. z o.o., Izoserwis – Izolacje Budowlane Cezariusz Magott, Radio Vanessa FM, P.P.H.U. Rotex s.c. Marek i Roman Soroka, w kategorii rzemiosło - Stolarstwo Adrian Grzesik, w kategorii społecznej: Aldona Krupa – Gawron reprezentująca Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej ” Źródło ”, w kategorii współpraca transgraniczna czeska firma ELEKTRO-FA. PAVELEK s.r.o. Nagroda Specjalna została przyznana Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu.

Termin zgłaszania kandydatów do dziewiątej edycji plebiscytu upływa 19.06.2017r.

Wymagane dokumenty można składać w sekretariacie Raciborskiej Izby Gospodarczej przy ul. Batorego 7 (I piętro). Szczegółowe informacje na temat „Filaru Ziemi Raciborskiej” dostępne są na stronie www.rig-raciborz.pl w zakładce „Programy”, tam również znajduje się regulamin dotyczący zasad zgłaszania firm w poszczególnych kategoriach.

X
Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł:
Podaj imię polecającego:
Podaj swój adres email: