Programy
O konkursie

Konkurs FILAR ZIEMI RACIBORSKIEJ, którego organizatorami są: Raciborska Izba Gospodarcza, Prezydent Miasta Racibórz oraz Starosta Powiatu Raciborskiego ma na celu uhonorowanie wybitnych osiągnięć przedsiębiorstw, instytucji oraz osób fizycznych zasłużonych dla szeroko rozumianego społecznego i gospodarczego rozwoju Raciborza i Powiatu Raciborskiego.

Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach:

  1. duże firmy
  2. małe/średnie firmy
  3. mikro firmy
  4. rzemiosło
  5. społeczna

Nagroda wręczana jest w formie statuetki, która przedstawia filar – jako słowo pochodzące od łacińskiego pilar symbolizujące ostoję, podporę w tym przypadku naszej raciborskiej gospodarki, życia społecznego.

Oprócz filaru jako elementu przewodniego na statuetce znajduje się gałązka liścia laurowego według wierzeń starożytnych Greków boskiego drzewka Apollina jako symbolu zwycięstwa w równej walce.

Elementem regionalnym statuetki jest raciborska renesansowa Baszta Miejska, która jak warto przypomnieć stanowi również część składową loga Miasta Racibórz.

Laureaci nagrody uprawnieni są do posługiwania się jej wizerunkiem podczas imprez targowych i wystawienniczych, innych akcji promocyjnych, na papierze firmowym, folderach, katalogach i innych formach materiałów marketingowych.

Szczegółowe regulacje dotyczące konkursu znajdziecie Państwo bezpośrednio w regulaminie konkursu znajdującym się w zakładce „Regulamin” naszej strony internetowej.

X
Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł:
Podaj imię polecającego:
Podaj swój adres email: