Aktualności
Koncert i Konkurs – czyli Gwiazdka Serc oczami młodych artystów
Koncert i Konkurs – czyli Gwiazdka Serc oczami młodych artystów

13 grudnia 2019r. w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się XIX edycja koncertu charytatywnego Gwiazdka Serc, ale już teraz można przygotowywać prace na konkurs plastyczny adresowany do uczniów raciborskich szkół podstawowych i placówek, do udziału w którym zaprasza organizator wydarzenia Raciborska Izba Gospodarcza i współorganizator konkursu Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Tego jeszcze nie było. Po raz pierwszy koncertowi Gwiazdka Serc towarzyszy Konkurs plastyczny organizowany przez Raciborską Izbę Gospodarczą przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury.

Temat konkursu to hasło przewodnie tegorocznego koncertu, czyli „Gwiazdka jak z bajki”. Organizatorzy zapraszają do udziału uczniów klas 4-8 raciborskich szkół podstawowych i placówek.

-Temat jest bardzo szeroki, związany zarówno ze świętami, jak i z bajkami. Młodzi artyści muszą się zastanowić jak kreatywnie połączyć te dwa elementy i przelać je na papier. Mamy nadzieję, że za sprawą konkursu, wzrośnie świadomość o naszym wydarzeniu, które niejednokrotnie pomaga właśnie dzieciom i placówkom, do których jest adresowany. Chcemy, aby idee dobroczynności i działań charytatywnych były praktykowane i rozpowszechniane przez młodych ludzi, bo być może to właśnie oni w przyszłości będą zaangażowani w organizację kolejny edycji koncertu charytatywnego Gwiazdka Serc– podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Prace związane z tematem Gwiazdki można składać do 6.12.2019r. w siedzibie Raciborskiej Izby Gospodarczej przy ulicy Batorego 7 (pierwsze piętro), informacje o wyróżnionych pracach zostaną podane 11.12.2019 na stronie http://www.rig-raciborz.pl/site/start.html i oficjalnym fanpage’u wydarzenia www.facebook/GwiazdkaSerc , jednocześnie informujemy, że zwycięskie pracy zostaną zaprezentowane w formie wystawy w dniu koncertu w Raciborskim Centrum Kultury.

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

X
Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł:
Podaj imię polecającego:
Podaj swój adres email: