Aktualności
            KONKURS PLASTYCZNY „GWIAZDKA JAK Z BAJKI” ROZSTRZYGNIĘTY!
KONKURS PLASTYCZNY „GWIAZDKA JAK Z BAJKI” ROZSTRZYGNIĘTY!

W tym roku po raz pierwszy w historii koncertu Gwiazdka Serc, Raciborska Izba Gospodarcza przy współudziale Młodzieżowego Domu Kultury, zorganizowała konkurs plastyczny pod tym samym hasłem, co tegoroczne wydarzenie, czyli „Gwiazdka jak z bajki”. Konkurs był dedykowany uczniom klas 4-8 raciborskich szkół i placówek.

- Cieszymy się, że pomysł na konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Uczestnicy wykazali się nie tylko talentem, ale również ogromnym zaangażowaniem i chęciami, co przy natłoku szkolnych obowiązków i zajęć pozalekcyjnych, jest postawą godną pochwały. Dziś patrząc na liczbę prac które napłynęły, a było ich blisko 100, wiemy, że będziemy kontynuować tę ideę w następnych latach, być może nawet rozszerzymy konkurs dodając więcej kategorii wiekowych - – mówi Tadeusz Ekiert Prezes Raciborskiej Izby.

Organizatorzy podkreślają jednocześnie, że Jury miało twardy orzech do zgryzienie, dlatego poza sześcioma wyróżnieniami głównymi, o których mowa w regulaminie konkursu, komisja podjęła decyzję o przyznaniu upominków i dopuszczeniu do wystawy aż 9 dodatkowych prac. W składzie Jury zasiedli przewodnicząca: Martyna Rejner z liceum sztuk plastycznych w Raciborzu i Julia Parzonka – autorka tegorocznej scenografii – właścicielka FOX SCHOOL i firmy CREATIVA

- w trakcie obrad zwracaliśmy uwagę na zagospodarowanie przestrzeni, zgodność tematu, nietuzinkowe pomysły, kreatywność dzieci i młodzieży i estetykę wykonania. Prace były wykonane w różnych technikach rysunkowych i malarskich z elementami rękodzieła –zaznacza Martyna Rejner przewodnicząca Jury.

Należy podkreślić, że w regulaminie przewidziano 6 wyróżnień głównych w dwóch kategoriach wiekowych, klasy 4-6 i 7-8, bez podziału na miejsca.

- nie chcieliśmy przyznawać miejsc w konkursie, bo to zawsze jest dla jury bardzo trudne, dlatego już na etapie tworzenia regulaminu, postanowiliśmy że głównych nagród będzie 6, po trzy w każdej kategorii . W trakcie oceny otrzymanych prac, zdecydowaliśmy przyznać dodatkowe mini-upominki autorom aż 9 prac, choć prawda jest taka, że najchętniej nagrodzilibyśmy je wszystkie- podsumowuje Julia Parzonka.

Lista laureatów :

Kategoria młodsza – główne nagrod

Eryk Jarosz 11 lat, Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu

Emilia Branicka, Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu

Edyta Blokesz, Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu

 

Kategoria starsza – główne nagrody

Oliwia Rostek - ZSP nr 4 w Raciborzu

Roksana Nadachewicz – Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu

Anna Ochwat – Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu

 

Dopuszczone do wystawy:

Maja Mielnik, Anna Stiebler – Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu

Aleksandra Złoty – Szkoła Specjalna w Raciborzu

Zuzanna Płoska – SP im. Gustawa Morcinka w Krzyżanowicach

Wojtek Zawisła - Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu

Ania Luterek – SP nr 13 w Raciborzu

Martyna Drobny – SP im. Gustawa Morcinka w Krzyżanowicach

Karolina Dziewior – SP nr 13 w Raciborzu

Paweł Kaptur – SP nr 13 w Raciborzu

Zuzanna Legeżyńska – ZSP 1 w Raciborzu (prac zostanie wykorzystana jako element scenografii)

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy na wystawę prac już w najbliższy piątek, 13 grudnia od godziny 17.30 do Raciborskiego Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21. Wystawa towarzyszy koncertowi charytatywnemu Gwiazdka Serc, który odbędzie się tego samego dnia o godzinie 18.00. Bilety do nabycia:

Raciborska Izba Gospodarcza, ul. Batorego 7

Cech Rzemiosł Różnych, ul. Kilińskiego 2

Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21,

Cesky Drak Bistro, ul. Długa 36

Piwiarnia Racibórz, ul. Wojska Polskiego 9h,

W dniu koncertu cała pula pozostałych biletów, ze wszystkich punktów partnerskich będzie sprzedawana w Raciborskim Centrum Kultury.

 

 

Katarzyna Ekiert/Raciborska Izba Gospodarcza

X
Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł:
Podaj imię polecającego:
Podaj swój adres email: