Aktualności
Facebook przeszkolił lokalne firmy, czyli Boost with Facebook w Rybniku

Podczas szkolenia zaprezentowano ciekawe narzędzia i aplikacje, które mają wspierać rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Należy jednak pamiętać, że wymierne skutki zależą od codziennej pracy i zaangażowania.

Facebook kontynuuje cykl autorskich szkoleń Boost with Facebook dedykowanych wspieraniu rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Dotychczas w Polsce odbyło się 7 podobnych szkoleń, realizowanych w największych aglomeracjach. Tym razem firma postawiła na mniejsze miasta i szkolenie odbyło się w Rybniku.

Małe i średnie firmy są fundamentem polskiej gospodarki. Stanowią 99% wszystkich firm obecnych na rynku, zatrudniają 69% pracowników i generują ponad połowę PKB Polski. Większość z nich dostrzega rosnącą rolę kompetencji cyfrowych i mediów społecznościowych w rozwoju działalności. Aż 73% MŚP w Polsce deklaruje wykorzystanie Facebooka do swoich działań biznesowych. To więcej niż europejska średnia wynosząca 66% i najwięcej z przebadanych krajów (Niemcy, Francja, Hiszpania, Irlandia, Włochy, Polska, Wielka Brytania). Dlatego tak istotny jest rozwój kompetencji w tym obszarze wśród polskich przedsiębiorców. Okazją do tego są organizowane przez Facebooka szkolenia z cyklu: Boost with Facebook, których uczestnicy mogą poznać najbardziej efektywne metody wykorzystania narzędzi oferowanych na Facebooku i Instagramie. Swoją wiedzą podzielą się zarówno przedstawiciele Facebooka, jak i sami przedsiębiorcy, którzy już dziś z powodzeniem wykorzystują obie platformy do celów marketingowych.

Partnerami wydarzenia organizowanego przez Facebook byli Miasto Rybnik, Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku, Miasto Żory, Miasto Racibórz, Izba Przemysłowo - Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim, Śląskie Partnerstwo Gospodarcze, Powiat Wodzisławski i Inkubator Przedsiębiorczości w Rybniku. Organizatorów ucieszyła wysoka frekwencja spotkania, co motywuje do organizacji kolejnych wydarzeń. Pierwsze szkolenie jest bowiem zapowiedzią kolejnych spotkań, które są organizowane w ramach Śląskiego Partnerstwa Gospodarczego w Subregionie Zachodnim.

Więcej na: https://plusydlabiznesu.pl/Facebook-przeszkolil-lokalne-firmy-czyli-Boost-with-Facebook-w-Rybniku,n819.html

X
Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł:
Podaj imię polecającego:
Podaj swój adres email: