O RIG
Carbograf Sp. z o.o.

W 2000 roku kiedy zapadła decyzja o likwidacji Wydziału Wyrobów Drobnych w Zakładach Elektrod Węglowych ZEW- S.A. w Raciborzu w porozumieniu z tym zakładem podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu produkcji wielu wyrobów, na które nadal istniało zapotrzebowanie. Powstała wtedy Spółka Carbo-Graf, która wykorzystując zakupione maszyny i technologie, jednocześnie korzystając z doświadczenia przejętych pracowników z powodzeniem do dnia dzisiejszego zajmuje się produkcją wyrobów węglowych i grafitowych.

Nasze produkty mają szerokie zastosowanie w przemyśle metalurgicznym, elektrochemicznym i elektrotechnicznym.

W metalurgii wyroby nasze wykorzystuje się do nawęglania żelaza i jego stopów, do produkcji mas formierskich i materiałów ogniotrwałych. Grafitowe elementy używane są w instalacjach ciągłego odlewania metali kolorowych oraz w procesie topienia metali szlachetnych takich jak złoto czy srebro. Grafitowe, spawalnicze elektrody stosowane są w obróbce stali i metali nieżelaznych. Przemysł elektrotechniczny wykorzystuje materiały metalografitowe np. do tworzenia szczotek do silników elektrycznych czy ślizgów do suwnic. Produkowane przez nas ślizgi grafitowe wykorzystywane są w transporcie tramwajowym i trolejbusowym. Grafitowe i węglowe uszczelnienia i łożyska ze względu na swoje parametry stosowane są we wszelkiego rodzaju armaturach pompach i generatorach.Nasze wyroby wykorzystywane są również przez przemysł szklarski, motoryzacyjny i chemiczny. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem, odpowiednim zapleczem technicznym i kadrowym oraz gruntowną wiedzą o naszych produktach i ich zastosowaniach.

Wprowadzony wiele lat temu System Zarządzania Jakością, zgodny z PN EN ISO 9001:2009, certyfikowany przez TUV Rheinland oraz współpraca z placówkami naukowymi, a w szczególności z AGH w Krakowie pozwalają nam profesjonalnie zaspokajać potrzeby klientów, również w zakresie doradztwa i wdrażania nowych rozwiązań technicznych.

X
Podaj adres email osoby, której chcesz polecić artykuł:
Podaj imię polecającego:
Podaj swój adres email: